אחסון ציוד | פתרונות אחסון  Stop/Start Slideshow
בטיחות במחסן  
עמוד הבית  >  אודות  >  בטיחות במחסן  

מדפים ובטיחות במחסן

גלוב מפעלי מתכת מתמחה בייצור פתרונות אחסון ומידוף לתעשייה .

למחסן יש תפקיד מוגדר ביותר. חומרי הגלם המשמשים את הארגון בו הוא נמצא מאוחסנים בו ואמורים להיות נגישים לכוח האדם בצורה מלאה, וכמובן שצריך להיות מעקב מלא אחר כל הפריטים ורמות המלאי בכדי למנוע מצב של חוסרים המביאים לאי יכולת עמידה באספקת המוצר. היבט חשוב נוסף הוא הבטיחות במחסן – היבט שקשור ישירות לסוג מדפים הקיימים במחסן ולאיכותם. כיצד לבחור מדפים איכותיים ובטיחותיים למחסן שימנעו מצבים בהם יש סכנה לעובדים או לכל מי שנכנס למחסן?

התאמת מדפים לתכולת המחסן

זהו שלב המבוצע טרם בניית מדפי המחסן, ומומלץ לבצעו אך ורק באמצעות ייעוץ הנדסי מקצועי. ייעוץ שכזה מסייע לכם להגדיר מראש את ייעודו של המחסן ואילו סוגי מלאי הוא אמור להכיל. בהתאם לכך חברת הייעוץ ההנדסי תוכל להתאים עבורכם מדפים מחומרים מתאימים – וגם תמליץ על כיצד יש לסדרם ולהתקינם במחסן. החומרים מהם עשויים המדפים משתנים וכך גם הסוג שלהם -  האם אתם זקוקים למידוף מודולרי או לא, האם אתם זקוקים לחיזוקי מדפים מיוחדים ועוד – אלו פרמטרים חשובים שבלעדיהם המחסן יהיה לא שימושי ואף גרוע מכך – לא בטיחותי.

מדפים ותקנים שונים

בטיחות המחסן נבדקת בכמה סוגים של תקנים בהם מחסני ארגונים צריכים לעמוד. בראש ובראשונה ישנו את תקן הבטיחות של מכבי האש, תקן שבלעדיו ארגון לא מקבל היתר מהעירייה או המועצה המקומית שבתחומיה הוא מוקם. התאמת מדפים לתקני הבטיחות של מכבי האש הכרחית ונחוצה, ואישור זה יש לחדש אחת לשנה לערך. תקן חשוב נוסף הוא תקן ISO המוענק על ידי מכון התקנים הישראלי. זוהי תקינה בינלאומית המיושמת בכל העולם וארגונים רבים מחויבים ליישמה. תקינה זו מפרקת לגורמים את כל נהלי העבודה ובוחנת אותם אחד לאחד ועל כן מדפים במחסן גם הם נבדקים להתאמה לתקן. ניתן לראות אם כן כי נושא הבטיחות התופס מקום גבוה בסדרי העדיפויות מסיבות מובנות חיוני בעת תכנון המחסן.