אחסון ציוד | פתרונות אחסון  Stop/Start Slideshow
חשיבותם של מדפים בסידור המחסן

חשיבותם של מדפים בתכנון המחסן

 

כל יעילותו של המחסן נשענת על מדפיו. אין טעם במחסן חדיש אם מערכת המידוף אינה בנויה כראוי, אם החומרים מהם עשויים המדפים אינם מתאימים לפריטים המאוחסנים (מבחינת משקל, קיבולת וכו') או אם שיטת ההחסנה אינה אופטימאלית, מה שהופך את הפריטים המאוחסנים ללא נגישים. כיצד ניתן לתכנן מדפים בצורה טובה יותר, בכדי שהמחסן ימלא את ייעודו בצורה הטובה ביותר?

 

תכנון הנדסי מקדים טרם בחירת מדפים

ככלל, על מחסנים לקבל אישורים לפעילותם כמו למשל אישור עמידה בתקני כיבוי אש. בנוסף, יש מחסנים בחברות המיישמות תקינת איכות אוניברסאלית (כמו למשל ISO) ועל כן גם המחסן כפוף לתקינה זו. לכן, בבואכם לתכנן מחסן חדש או לשנות את הישן, מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי הנדסי מחברה מוסמכת בעלת ניסיון רב בתחום, שתוכל לתת את הפתרונות המתאימים ביותר שיסייעו למחסן גם לתפקד בצורה אופטימאלית וגם לעמוד בכל התקנים הנדרשים.

 

התאמת מדפים ושיטת אחסון

בעת שלב אפיון המחסן לצורך תכנונו, חשוב לדעת אילו סוגי מדפים צריך ומהי שיטת האחסון הנדרשת. על כן, מראש יש להגדיר את סוג הפריטים שיהיו במחסן ועל פי מידע זה לאפיין אותו. האם מדובר בפריטי מזון או פריטים אחרים הדורשים ויסות טמפרטורה ולחות (קירור, חימום וכו')? מה המשקל המקסימאלי שהמדפים צריכים לשאת? והמינימאלי? מהי שיטת האחסון הנדרשת – האם שיטת פיפ"ו או ליפ"ו? אולי שיטה אחרת? כיצד צריכים להיראות המעברים בין המדפים? האם יש צורך במעלית מיוחדת? נתונים אלו הם הבסיסיים ביותר הנדרשים לאפיון, ובאמצעותם ניתן יהיה לבנות את המחסן המתאים ביותר.